Choď na obsah Choď na menu
 


Ruhanie sa Bohu

3. 1. 2011

 

 

 

Ten, kto vravi, ze Jezis Kristus nie je Bohom, sa ruha proti Boziemu menu. Ruhanie sa je vaznym , tazkym hriechom proti druhemu prikazaniu.

 Prvy list Janov

21 Nenapísal som vám preto, že nepoznáte pravdu, ale preto, že ju poznáte a že nijaká lož nie je z pravdy. 22 Kto je klamár, ak nie ten, čo popiera, že Ježiš je Kristus? Antikrist je ten, kto popiera Otca i Syna. 23 Ten, kto popiera Syna, nemá ani Otca. Kto vyznáva Syna, má aj Otca. 24 Vo vás nech len zostáva to, čo ste počuli od začiatku.

 

JOGA

Filozofia jogy je neverou v Jezisa Krista ako Boha. Vsetci,ktori jogu praktizovali alebo praktizuju pod vedenim svojich ucitelov, ktori cerpaju z indickeho ucenia ci filozofie jogy, mali a maju podiel na sireni kralovstva,ktore bojuje proti Kralovstvu Jezisa.

SVEDKOVIA JEHOVOVI

Vsetci ti,ktori podporovali a podporuju sirenie ucenia Svedkov Jehovovych, maju podiel na sireni lzi a klamstiev, a maju podiel na popierani pravdy, ze Jezis je Boh / vedome ci nevedome/, ruhaju sa Bohu.

 

Zakladatel Neokatechumenatu: vyznava, ze Jezis je Boh,ale  siri taketo ruhania sa

Krestanstvo nie je moralizmus. JEZIS KRISTUS nie  je VOBEC IDEAL  ZIVOTA. Jezis Kristus neprisiel, aby dal priklad a aby nas ucil dodrziavat zakon. /str.125/ je tiez citat z Instrukcii Kika

Kiko vravi :Ten,kto hresi,  NEMOZE URAZIT BOHA lebo " urazit" znamena " zobrat prec alebo ukradnut" nieco od niekoho.  Pretoze nikto nemoze od Boha zobrat nic prec, MOJ HRIECH NEMOZE URAZIT, lebo Boh ... by nebol viac Bohom.  Teraz, ked som neurazil,  nemusim vykonat moralne zadostcinenie a prosit o odpustenie za hriech,ktory som spachal.

Katechizmus b.1440 " hriech je predovsetkym urazkou Boha"

Kiko pise : " Ludia su velmi sentimentalni a myslia si, ze hriech sposobuje velke utrpenie Jezisovi Kristovi."

Katechizmus  b.598:" povodcami a vykonavatelmi vsetkych muk, ktore Kristus vytrpel, boli hriesnici."

 

 

SLOVENSKE MARIANSKE

KKS 338 M. Schneider-Trnavský: Zaznite piesňou, údolia (JKS 388) Zaznite piesňou údolia, i vŕšky kvetnaté, nech nám srdcia láskou zahoria milosťou zažaté. [:Ta hor’, ta hor’ na neba sklon, kde Matkin sídli trón, nech vznáša sa náš zbožný hlas jak vďaky plný tón, nech vznáša sa náš zbožný hlas jak vďaky plný tón.:] My sme jej dietky združené jej slúžiť oltáru, i svoje my srdcia skrúšené dáme jej do daru. Ta hor’, atď. Jej chrámy, tiché svätyne, sú naším domovom, tam mávajú duše nevinné, tichý zhovor s Bohom. Ta hor’, atď.

KKS377 Slávne meno Márie v srdciach našich nech žije, Mária! Teba uši počujú, teba ústa volajú: Mária! Srdce plesá, raduje sa, žiada si ťa vždy chváliť, celým srdcom osláviť, Mária! «V nebezpečenstvách, v úzkostiach a v pochybnostiach mysli na Máriu, vzývaj Máriu. Jej meno nech nezíde z tvojich úst, nech nevymizne z tvojho srdca. A aby si získal podporu jej príhovoru, nezabúdaj na príklad jej života. Nasleduj ju a nebudeš blúdiť. Ju pros a nikdy nebudeš bez nádeje. Na ňu mysli a nikdy sa nezmýliš. Jej sa drž a nepadneš. Pod jej ochranou nebudeš poznať strach. Keď ťa bude ona viesť, neunavíš sa. Keď ti bude ona milostivá, dosiahneš cieľ.» Z Rečí svätého opáta Bernarda JKS 11 - Hľa, anjel Pána vznešený 1. Hľa, anjel Pána vznešený - je posolstvom poverený, - k nám z neba dolu zletuje - a Máriu pozdravuje. 2. Buď zdravá, plná milosti, - pre svoje milá si čnosti; - buď požehnaný čistého - plod života panenského. 3. Máš zrodiť ty Spasiteľa - a sveta Vykupiteľa, - Syna Boha najvyššieho, - Duchom Svätým počatého. 4. Tu Panna hlavu sklonila - a pokorne hovorila: - "Hľa, dievka Pána som svojho, - staň sa podľa slova tvojho!" 5. Hneď Slovo telom stalo sa, - Boha nám dali nebesá, - by prebýval medzi nami, - prenehodnými hriešnikmi. 6. Pros za nás, drahá Božia Mať, - ráč u Boha sa prímlúvať, - nech Syn tvoj nás po časnosti - do večnej prijme radosti. JKS414